Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715Botuliintoksiini injektsioonid kuuluvad kindlasti näo piirkonna esteetilise meditsiini kõige efektiivsemate protseduuride hulka. Seda kinnitavad ka vastavad uuringu tulemused nii Euroopas kui ka Ameerikas, kus botuliintoksiini injektsioonid on jätkuvalt esimesel kohal viie levinuma kosmeetilise protseduuri seas.

Botuliin on olnud kasutusel meditsiinis üle kolmekümne aasta ning nüüd on võimalik öelda, et botuliintoksiinil on kohene, miimilisi lihaseid lõõgastav ja kortsukesi siluv toime, kui ka pika-aegne, profülaktiline toime - naha struktuuri parandav toime. Korduvatel süstimiste tulemusena sügavad kortsud mahenduvad, naha struktuur on elujõulisem ja noorema väljanägemisega.

Botuliintoksiini kasutatakse näo piirkonnas, nii haiguslike seisundite kui ka näo esteetika parandamisel (korrigeerimisel). Botuliini kasutamine esteetilises meditsiinis kortsude silujana on paljudele teada, kuid botuliini on edukalt kasutatud nii peavalu (pingepeavalu, migreeni), näo alumise kolmandiku modeleerimisel, näonärvi paralüüsijärgses ravis, asümeetria balanseerimisel, bruksismi (hammaste krigistamise), kulmu- ja suunurkade tõstmisel, naeratamisel paljastuva igeme korrigeerimiseks (gummy smile), näo ja alalõualiigese valude ravis ja samuti vähendades üleliigse sülje eritust.

Esteetilisel eesmärgil on võimalik botuliini süstidega siluda otsmiku vertikaal- ja horisontaalkortse, silma välisküljel olevaid "kanavarbaid", muuta näoovaali ehk anda facelift'i sarnane tulemus.

Botuliini injektsioonid teostatakse ülipeene nõela abil ning protseduurijärgselt võib naasta oma igapäevaste toimetuste juurde.

Raviefekt algab 24-72 tunni pärast ning kestab 3-4 kuud, mis seejärel tasapisi väheneb. Korduvsüstimiste korral on täheldatud raviefekti pikenemist. Botuliini on sobiv kombineerida teiste näo kosmeetiliste protseduuridega.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4