Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell240715Konsultatsioon on oluline aeg nii patsiendile kui ka arstile. Sel ajal kogutud detailne informatsioon ning tehtud otsused on tihti määrava tähtsusega. Oluline on, et patsient tunneks end konsultatsioonil hästi, oleks vestluseks ettevalmistatud, vestleks vabalt teemadel, mis puudutavad tema kosmeetilisi ja tervise probleeme. Püüdke suhtuda konsultatsiooni, kui loomulikku, arstlikku tegevusse, mida meie, arstid teeme iga päev, aastast aastasse. Meie huvides on välja selgitada, mida Te soovite muuta, hinnata seda ning välja pakkuda erinevaid võimalusi.

"Mis te arvate, mida ma peaksin muutma enda välimuse juures?"

Selline suhtumine patsiendi poolt on vale. Õige oleks, kui patsient kirjeldab millist muutust ta ise soovib. Kui minu arvamus ühtib sellega, et patsient vajab seda, siis järgneb põhjalik arultelu antud küsimuses. Ma keeldun teostamast selliseid protseduure, mis ei ole meditsiiniliselt põhjendatud. Lihtne on meeles pidada tõsiasja, et keegi ei vaja otseselt kosmeetilist kirurgiat. Esteetiline kirurgia on täiesti vabatahtlik. Enamus meist kasutab kosmeetilise kirurgia võimalusi, et näha ja tunda end noorena. See on enesetunde küsimus.

Parim viis konsultatsiooniks ette valmistumisel on end peegli ees analüüsida - mõelda läbi, mis Teid häirib, millist muutust Te soovite näha. Samuti on kasu, kui eelnevalt tutvute meie kodulehel olevate protseduuridega ja seal oleva informatsiooniga.

Konsultatsiooni üks osa puudutab Teie tervislikku seisundit, mis on oluline ohutuks operatsiooniks, anesteesiaks ning taastusperioodiks. Selleks palume Teilt teavet, mis puudutab Teie tervist, kahjulike harjumusi (suitsetamine, alkohol), kasutatavaid ravimeid, eelnevaid haigusi, operatsioone, allergiat jne. Ühesõnaga, me tahame teada kõike Teie tervisest.

Otsus kosmeetilise näo piirkonna operatsiooni kasuks eeldab, et olete kõik läbi mõelnud, rääkinud oma lähedastega, pereliikmetega, arutanud majanduslikke võimalusi, omate teavet võimalikest komplikatsioonidest, taastusperioodist ja tervisest. Samuti tuleks kasuks, kui patsient mõtleks järgnevatele küsimustele:

1. Kas Teil on õige põhjus?

Esteetiline kirurgia ei suuda päästa Teie luhtuma määratuid suhteid Teie lähedastega ega garanteeri ametikõrgendust. Õige põhjus, nagu eelpool mainitud on - näha ja tunda enda hästi.

2. Kas Teie tervislik seisund lubab soovitud protseduuri?

Sõltuvalt Teie vanusest, tervislikust seisundist on vajalikud mõningad tervise uuringud ja analüüsid. See on individuaalne ning sõltub konkreetsest patsiendist ja protseduurist. Vähemtraumaatilised protseduurid vajavad vähem eelnevaid uuringuid, kui narkoosis operatsioonid.

3. Kas Teil on piisavalt aega, et taastuda pärast protseduuri?

Iga protseduur eeldab lühemat või pikemat taastusperioodi. Seda ei saa kiirendada ega vältida. Tagamaks maksimaalsed tulemused, peab järgima operatsioonijärgseid juhiseid. Enamus kirurgilisi protseduure vajab taastusperioodiks nädal kuni kaks. Kui Te ei saa lubada endale piisavalt aega, et taastuda, siis on Teile sobivamad vähem traumaatilisemad protseduurid, mis vajavad vähem aega taastumiseks. Iga patsiendi taastusperiood on individuaalne.

4. Missugused on Teie rahalised võimalused?

Jällegi, on see erinev igal patsiendil. Mõni patsient soovib olulist muutust ning soovib teostada mitu protseduuri üheaegselt. Teisel aga, sõltub see rahalistest võimalustest ning tema eelistab teha vajalikud protseduurid etapiliselt, talle sobival ajal.

Konsultatsioonil või hiljem, kui Te olete jõudnud otsusele, et soovite antud protseduuri, siis soovime Teiega kohtuda veelkord. Operatsioonieelsel konsultatsioonil määrame kindlaks operatsiooni aja, arutame veel kord läbi eelseisva protseduuri, anesteesia, Teie tervisliku seisundi, vajalikud analüüsid, teenuse maksumuse ja fotografeerime opereeritavat piirkonda. Anname soovitused sobivateks kreemideks, kosmeetilisteks protseduurideks, et soodustada kirurgilise ravi lõpptulemust, samuti palume Teil allkirjastada vajalikud dokumendid. Pisiprotseduurid (healoomuliste kasvajate eemaldamine, täitesüstid) ei vaja täiendavat konsultatsiooni.

Protseduuri päev

Protseduuri päeval saabuge Teile määratud ajal meie kliinikusse. Narkoosi või kombineeritud anesteesia kasutamise puhul peab magu olema tühi. Keelatud on süüa vähemalt kuus tundi ja juua vähemalt neli tundi enne operatsiooni. Kohaliku tuimestuse korral pole mõõdukas söömine-joomine enne operatsiooni keelatud. Tellitud taksost sobivamaks transpordiviisiks peame liiklemist autoomanikust usaldusisiku, sõbra abil. Teile on kindlasti mugavam veeta operatsioonijärgne öö meie kliinikus. Operatsiooni eel peske pead, ärge tarvitage seejuures juuksevärvi ega muid keemilisi juuksehooldusvahendeid. Operatsioonipäeval ei tohi kasutada jumestust, parfüümi ega kreeme. Rõivad, millega Te raviasutusse tulete peaks riietumise hõlbustamiseks olema eest avatavad ning aitama varjata võimalike sidemeid, verevalumeid, turseid näo piirkonnas (kapuuts, müts ja päikeseprillid). Ärge võtke operatsioonile tulles kaasa väärisesemeid.

Protseduurijärgsed visiidid

Protseduurijärgsete visiitide arv sõltub teostatud protseduurist. Enamus patsiente vajab 24 tundi peale protseduuri haava sidumist, mõnedel juhtudel hiljem. Oluline on meile teadmine, et Teie paranemine kulgeb normaalselt, ilma komplikatsioonideta.

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4

Tartu, L.Puusepa 8

Pärnu, Aida 1