Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715Näo piirkonna implantaadid on kasutusel näo-lõualuudekirurgias rekonstruktiivsel (taastaval) ja kosmeetilisel eesmärgil. Põhiliselt vajavad korrigeerimist põsesarna ja lõuatsipiirkonna deformatsioonid, mis sageli on põhjustatud pärilikkusest, näo- piirkonna traumade või kasvajate ravijärgselt. Ka organismi loomuliku vananemisprotsessis toimuvad muutused viivad põse piirkonna pehmete kudede (põhiliselt rasvkoe) ümberjaotusele ja vähenemisele. Kui 20ndate lõpus on põsesarnapiirkond ümar ja prink, siis 30ndates koos nahastruktuuri muutustega ja naha elastsuse vähenemisega, hakkab ka põse rasvkude alla vajuma, suunaga ninatiiva ning suunurga suunas. Samasugused hüpoplastilised muutused toimuvad näo-lõualuudes, mida tõestavad ilmekalt vastavad radioloogilised uuringud.

Näo piirkonna implantaadid:
põse implantaatidega saab kujundada näo keskosa, eesmärgil suurendada, taastada või noorendada põsesarna regiooni. Lõuatsi implantaadiga korrigeeritakse lõuatsit. Implantatsiooni protseduur on suhteliselt lihtne ja ühesugune - korrektsiooni vajavasse piirkonda tehakse 1,5 - 2 cm pikkune lõige, tavaliselt suusisene, harvem nahalõige. Implantaat viiakse kudedest formeeritud "taskusse" ning fikseeritakse.

Operatsiooni pikkus: 1 kuni 2 tundi.

Anesteesia: kombineeritud või üldanesteesia, mille otsustavad patsient ja arst-anestesioloog.

Pärast operatsiooni: pehmete kudede turse, hematoomid. Võib esineda naha tundlikkuse langus.

Riskid: naha tundlikkuse häire, mis on tihti ajutine. Infektsioon, verejooks. Implantaadist tingitud asümmeetria või implantaadi äratõuke reaktsioon.

Taastusperiood: esimesed kaks päeva täielik rahuolek (lamada ning hoida jääkotte põsel või lõuatsil). Hematoomid, turse püsivad 5 päeva kuni üks nädal.

Tagasi tööle: 7-10 päeva. Pehme söök esimesed kaks nädalat, suuloputused kloorheksidiini sisaldava lahusega. Jätkata antibakteriaalse raviga (5 päeva). 1 kuu pärast võite naasta oma igapäeva toimetuste juurde.

Operatsiooni püsivus: jääv.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4