Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715 Kõrvade suurus, kuju, asend on sageli enam kui pooltel juhtudel (59%) geneetiliselt määratud. Kõrvalestade korrigeerimine on tihti patsiendile rahuldust pakkuv tegevus - eemalehoidvate või suurte kõrvadega laps võib olla kaaslaste hulgas nöökamisobjektiks. Täiskasvanuna ehk ta ei tunne oma kaaslastelt avalikke pilkeid, kuid lapsepõlve hirmud ja alandus ei kao täielikult meelest.

Kõrvade kirurgiline korrigeerimine (otoplastica) pakub tõhusat abi. Juba enne kooli minekut on lapse kõrv saavutanud peaaegu oma lõpliku suuruse.

Kõrvade korrigeerimine:
Kirurgilise korrigeerimise eesmärk on vähendada kõrvade eemalehoidvust ja anda neile normaalsem kuju kõhre ümberpaigutamise ja modelleerimise teel. Operatsioon viiakse läbi kõrvalesta taga, tõstes ja vajadusel osaliselt eemaldades kõhre ja nahka. Kõhre uue kuju korrigeerimise ja positsioneerimise järel asetatakse nahk tagasi ja õmmeldakse. Modelleeritud kõrva toestamiseks kasutatakse spetsiaalseid rullikuid ja fikseerivat peasidet.

Operatsiooni pikkus: 45 min.-1.5 tund.

Anesteesia: lastel: kombineeritud või üldanesteesia. Täiskasvanutel: tavaliselt lokaalanesteesiast täiesti piisab, sõltuvalt Teie soovist võib operatsioon toimuda kerges üldnarkoosis.

Pärast operatsiooni: nõrk valu, mis sageli on tingitud formeeruvast verevalumist naha ja kõhre vahel.

Riskid: suhteliselt vähe, kuna kõrva sisestruktuure ei puudutata, siis kuulmisteravus ei muutu. Võib esineda, et korrigeeritud kõrvad ei ole ühesugused nii otse- ega külgvaates. Tuleb märkida, et ideaalselt sümmeetrilisi kõrvu esineb üldse harva. Kui see on häiriv, siis on näidustatud kordusoperatsioon.

Taastusperiood: esimesed 24 tundi lamada, hoides jääkotte kõrvadel. Fikseerivat peasidet kanda 1 nädal. Toetavat peapaelakujulist sidet (tennise peapael) on soovitav kanda veel 2-3 nädalat ööpäevaringselt. 1 kuu pärast võite naasta oma igapäevaste tegevuste juurde.

Operatsiooni püsivus: jääv.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4