Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715 Näo ringlõikus ehk facelift on ilmselt kõige enam tuntud operatsioon näo piirkonna esteetilistest operatsioonidest.

Tänapäeval inimesed elavad kauem, nautides aktiivset ja tervisliku elustiili. Nad tunnevad end hästi ja tahavad nii ka välja näha.

Millal on õige aeg näo ringlõikuseks?

Tänapäeval võib jaotada näo ringlõikusest huvitatud inimesed kahte kategooriasse. Esimesed on tavaliselt 40ndates, kes soovivad vähendada oma näo- ja kaelapiirkonna esimesi vananemisilminguid - neil on süvenenud nasolabiaalvolt, alalõua alumine serv pole enam nii selgelt väljendunud. Operatsiooni tulemus on vähe märgatav, kuid olemas. Tihti jääb sõpradel, kolleegidel märkamata teostatud protseduur. Nende arust nende sõber vananeb aeglasemalt, kui nemad. Tihti soovivad need patsiendid kümnekonna aasta pärast teist korrektsiooni. Teine grupp näo ringlõikusest huvitatuid patsiente on 50ndates ja 60ndates. Nende näo ringlõikus haarab oluliselt enam erinevaid struktuure, kudesid - protseduur on töömahukam, vajab pikemat taastusperioodi.

Tänapäeval sõltub näo ringlõikus konkreetsest patsiendist, tema tervislikust seisundist, tema soovidest ja võimalustest. Ei ole olemas facelift´i, mis sobiks igaühele! Maksimaalse, noorendava efekti saamiseks sageli kombineeritakse erinevaid protseduure. Ka siin on patsiendi otsus määrav, kas ta soovib samaaegselt koos näo ringlõikusega ka täiendavaid protseduure või mitte.

Näo ringlõikus: üldiselt haarab operatsioon näo keskmist ja alumist kolmandikku (sarnaluude, põse, alalõua-ja alalõualuude alust piirkonda) ja kaela, võimaldades pingutada ja tõsta allasetsevaid kudesid ja nahka.

Operatsiooni pikkus: kestus mitu tundi, individuaalne.

Anesteesia: kombineeritud või üldanesteesia, mille otsustavad patsient ja arst-anestesioloog.

Pärast operatsiooni: pehmete kudede tursed, hematoomid, naha tundlikkuse langus.

Riskid: närvide vigastused, mis kontrollivad näolihaste motoorikat ja tundlikust. Tihti on need häired ajutised, sõltudes operatsioonijärgsest tursest. Verejooks, infektsioon.

Taastusperiood: individuaalne, sõltub näo ringlõikuse tüübist.

Tagasi tööle: 10-14 päeva pärast. Tursed võivad püsida 2-3 nädalat. Näo ringlõikusest täielikuks taastumiseks kulub kuni 4 nädalat. Lõplik tulemus 5-6 kuu pärast.

Operatsiooni püsivus: tavaliselt 5 kuni 10 aastat.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4