Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715 Ealiste muutuste tulemusena meie kulmukaar madaldub. Naiselik kulmukaar on kaarjas ning asub ülalpool silmakoopa (orbita) luulist serva. Meestel seevastu asetseb lame kulmukaar silmakoopa (orbita) luulise serva kõrgusel. Seoses paljude tegurite (vananemine, gravitatsioon jne.) koosmõjust otsmikulihased lõtvuvad, mis tingib kulmukaare madaldumise ning ülalaugudele vajumise. Inimesele võib tunduda, et tema ülalaud on alla vajunud ning otsib abi ülalaugude plastikast. Tegelikult vajavad korrigeerimist tema otsmiku- ja kulmupiirkond, et taastada endine nooruslik välimus.

Otsmiku ja kulmude plastika:
eesmärk on vähendada otsmiku horisontaal- ja vertikaalkortse, korrigeerida allavajunud kulmukaart, mis annab näole väsinud ning kurja ilme. Operatsiooni käigus trimmitakse frontaallihast ja otsmiku lõtvunud nahka. Operatsiooni võib läbi viia traditsioonilisel meetodil, kus lõige tehakse otsmikul juustega kaetud peanahal, haarates kogu otsmikupiirkonna või kasutada Thread lift tehnikat, mil tehakse paar 0,5 cm lõiget juustega kaetud alasse ning pingutatakse otsmiku nahka spetsiaalsete niitide abil.

Operatsiooni pikkus: 1 kuni 2 tundi.

Anesteesia: lokaalanesteesia koos rahustavate ravimite manustamisega või kerges üldnarkoosis.

Pärast operatsiooni: ajutine tuimus, peavalu, turse, hematoomid otsmikupiirkonnas. Traditsioonilise operatsioonimeetodi puhul võib esineda veel juuste ajutine väljalangemine ning juuste piiri muutus.

Tüsistused, riskid: näonärvi (nervus facialis) vigastus, mis võib põhjustada otsmikulihaste nõrkust ja liikuvuse häiret. Infektsioon.

Taastusperiood: tagasi tööle 7 kuni 10 päeva pärast, thread lift tehnika puhul 5-7 päeva pärast. Otsmiku plastikajärgne täielik taastumine kestab kuni 4 nädalat.

Traditsioonilise tehnika puhul püsib operatsiooni tulemus tavaliselt 5 kuni 10 aastat, thread lift tehnika korral 2 kuni 3 aastat.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4