Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715Mis on A-PRP? See on lühend inglise keelsetest sõnadest autologous platelet rich plasma.

Regenlab tehnika põhineb paljude teadusuuringute alusel ning see kuulub personaalse, regeneratiivse meditsiini valdkonda.

Lihtsamalt lahtiseletatuna tähendab see, et spetsiaalsesse katsutisse võetakse 8 ml patsiendi veeniverd, mis tsentrifuugitakse. Tsentrifuugimise käigus eralduvad verevormelemendid (erütrotsüüdid, trombotsüüdid ja leukotsüüdid) ja vere plasma. Plasmas sisalduvad trombotsüüdid ja leukotsüüdid. Saadud plasma sisaldab 1,000,000 trombotsüüti 1 mm³, mis on 2-3 korda kontsentreeritum, kui normaalses veres olev trombotsüütide hulk.

A-PRP tehnika põhineb asjaolul, et trombotsüütides sisalduvates graanulites on 7-8 erinevat kasvufaktorit, mille ülesandeks on soodustada regeneratiivseid (noorendavaid) protsesse kudedes. Plasmas sisalduvad leukotsüüdid ja trombotsüüdid aga omakorda stimuleerivad mesenhümaalseid tüvirakke jagunema ja differentseeruma uuteks rakkudeks ning samuti andes aluse uute veresoonte tekkele e. mikrotsirkulatsioonile. Seega patsiendi kudede regeneratsioon, noorenemine toimub tema kehaomaste elementide, faktorite toimel, mistõttu puuduvad ka sellel meetodil kõrvaltoimed nagu allergia ja äratõukereaktsioon. Kus on võimalik A-PRP-d meditsiinis kasutada? Selle meetodi kasutusala meditsiinis on väga lai, näiteks: näo- ja lõualuukirurgias, plastika- ja rekontruktiivkirurgias, hambaravis, suukirurgias, dermatoloogias, kardiovaskulaarkirurgias, oftalmoloogias, ortopeedias jt. Esteetilises näokirurgias on kasutusel intrigeeriva nimega protseduur Vampire Facelift kus on ravitavaks terve näopiirkond, süstides tavaliselt kahest veenivere katsutist saadud plasma nii otsmikku, näo keskossa, kui ka näo alumisse kolmandikku. Kuid on võimalik ravida ka ainult patsiendile muret tegevat piirkonda, näiteks nagu otsmik, kulmud, silmaümbrused, nasolabiaalvoldid, suunurgad, kael ja dekoltee. Antud protseduuri on võimalik kombineerida hüaloroonhape ja autoloogilise rasva siirdamisega, kõik sõltub patsiendi vajadusest. Samuti on märgitud A-PRP positiivset toimet juuksekasvule ning peale dermatoloogilisi protseduure, nagu keemiline või laseriga nahapinna töötlus. Trombotsüütide rikka plasma ravi tulemused ilmnevad protseduuri järgselt kahe- kolme nädala möödudes, kui patsiendi nahk on värskem, elastsem, jumekam ja sügavad kortsud on mahendunud.

Soovitatav ravikuur on individuaalne, kuid tavaliselt soovitatakse 2-4 protseduuri 4-6 nädalaste vahedega, ning seejärel 1 ravikuur aastas, et säilitada nooruslik tulemus.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4