Esteetiline näokirurgia

Tiia Tamme M.D., Ph.D.

Modell260715 Väljendusrikkad silmad on oluline osa meie näost. Meie emotsioone annavad edasi pigem silmi ümbritsevad koed, kui silmad ise. Näonaha muutused, kulmude vajumine ja silmalaugude tüsenemine (patsiendile tundub, et silmalaud on paistes) on esimesed märgid normaalsest vananemisprotsessist. Esimesed ilmingud, hommikul paistes silmad - võivad märgatavaks muutuda juba 30-selt, sagedamini kolmekümnendate keskpaiku või neljakümnendates. Ka meikimisest pole kasu sest meik kaob silmalaugudevoltidesse. Laugude lõtvumine on väga individuaalne ja sõltub oluliselt pärilikest teguritest, aga ka Teie naha omapärast. Raskematel juhtudel võib häiritud olla lugemine. Kõik negatiivsed ilmingud tekitavad stressi, Te tundute väsinud ning vanem, kui tegelikult olete.

Silmalaugude plastika (blepharoplastica) abil saab korrigeerida silma ümbritsevaid kudesid - eemaldada üleliigse silmalaunaha, trimmida allasuvat lihast ning sopistunud rasvkude.

Aitab eemaldada silmalaugude lõtvunud nahka, kotistumisi nii üla- kui alalaugudel. Seda operatsiooni võib teostada nii üla- ja alalaugudel eraldi või üheaegselt. Sageli kombineeritakse see koos teiste esteetiliste protseduuridega. Kõik sõltub Teie vajadustest ja näidustustest.

Operatsiooni pikkus: 1 kuni 2 tundi

Anesteesia: tavaliselt lokaalanesteesiast täiesti piisab, sõltuvalt Teie soovist võib operatsioon toimuda kerges üldnarkoosis.

Pärast operatsiooni: esimesel paaril kolmel päeval esineb laugudel turse ja hematoomid. Ajutiselt võib esineda kipitustunne silmades, rohke pisarate vool ning tundlikkus ereda valguse suhtes.

Riskid: infektsioon, verejooks, silmade kuivustunne. Nähtava armi moodustumine.

Taastusperiood: täielik rahuolek, kaks esimest päeva peaks mööduma lamades ja silmadel hoides jääkotte.

Tagasi tööle: 7 kuni 10 päeva pärast. Kolme nädala pärast võite naasta oma igapäevaste toimetuste juurde.

Operatsiooni püsivus: tulemused on suhteliselt püsivad. Rasvasongadest tingitud kotistumisi laugudele enam ei teki, kuigi naha ealised muutused kulgevad edasi.

Küsi lisa infot

Dr. Tiia Tamme Kirugia OÜ - Reg. kood 12616953

Tallinn, I-Med, Kivisilla 4